wtorek, 20 listopada 2012

Tooth decoration

Wiem, że poprzednio prezentowany rodzaj "ozdoby" nie przypadł Wam do gustu. Uprzedzam, ten też nie przypadnie. Natrafiłam na ten temat szukając informacji o biżuterii na zębach, okazuje się, że zęby są zdobione nie tylko biżuterią, ale i tatuażem. I w związku z tym ja osobiście byłam w szoku. Niektóre gabinety stomatologiczne wykonują specjalny tatuaż na zębach. Najczęściej wybieranymi zębami są zęby trzonowe. No, w końcu jak się decydować to gdzieś gdzie będzie to zauważalne.
Na szczęście rysunki nie są wykonywane bezpośrednio na zębach, a na koronach lub mostach porcelanowych. Same malunki tworzy się dużo wcześniej przed założeniem (nawet do 3 tygodni) w specjalnych laboratoriach bezpośrednio na koronach. Wzór oczywiście można wybrać dowolny, choć należy pamiętać, iż wyszczególniona powierzchnia nie należy do największych.
Pozostaje więc jedynie przygotować ząb, co zwykle wiąże się z uprzednim leczeniem i oszlifowaniem tatuowanego zęba. No i w przeciwieństwie do tatuażu na skórze, ten jest dość łatwy w usunięciu.
Są jeszcze zwykłe naklejki na zęby (popularne w Japonii) takie nasze zmywalne tatuaże z gum :). Naklejka jest mocowana na szkliwie zęba dzięki specjalnemu wodoodpornemu klejowi. I po upływie około dnia odkleja się. Podejrzewam, że tutaj znaczenie ma mycie zębów :P
ENG. I know that previously presented jewellery was unusuall, controversial and that most of you didn't like it.  I warn you, with this will be similar. I get to this topic when I was looking for information about the jewelry on teeth, it turns out that the teeth are decorated not only by jewellery, but also by a tattoo. And that personally shocked me because I didn't realize that something like this is possible. This special tatoos need to be done by a dentist. People who decide to do one of them often select molar for that. Well, if they want to have one of these, they also want that everyone could see it. 
Fortunately, the drawings are not executed directly on the teeth, but on porcelain crowns and bridges. Same paintings are created long before the location them directly to the crown (up to 3 weeks) in special laboratories. Pattern of course you can choose by your own, any you want to, but keep in mind that this specified area isn't the bigest.
Before the crown will be attach to the tooth, it need to be prepare for that, which is usually connected with prior treatment and uncut tattooed tooth. Moreover in opposed to the tattoo on the skin, this is quite easy to remove.
There also exist special stickers on teeth (popular in Japan). These stickers are glued on with a special water-resistant adhesive which sticks the tattoo to the tooth enamel, and after a day or so, tend to begin to peel. I suppose that brushing teeth make peeling faster :P

6 komentarzy:

 1. Z daleka wygląda jak popsuty ząb. Ja jestem na nie, ale co kto lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm jestem raczej przeciwna, bo troszke dziwnie to wygląda.. ale, zawsze to coś orginalnego :))
  zapraszam do siebie http://a-k-m-z.blogspot.com/
  obserwujemy ;>

  OdpowiedzUsuń

 3. no to będę cię gnębić zwierzakami, aż cie choć trochę przekonam :D
  Lona

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć :) Jakiś czas temu wspominałam u siebie na blogu o akcji Szlachetna Paczka.. Teraz juz mamy wybraną rodzine, któej dokładnie możemy pomóc! Wszystkie szczegóły i informacje oraz lista najpotrzebniejszych rzeczy znajduję się u mnie w najnowszej notce ;) http://making-myself-beauty.blogspot.com/2012/11/b-jak-bloger-i-bohater-wybralismy.html
  Zapraszam do przyłączenia się, a także o podzielenie się akcją u siebie na blogu, aby jak najwięcej osób mogło się o niej dowiedzieć i pomóć! ;))
  Bardzo przepraszam za spam.. ale po prostu bardzo mi zależy na tym aby rodzina otrzymała pomoc ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. masz wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Ci się mój i również go zaobserwujesz ;))
  kryształki w zębach mi się podobają, takie malutkie brylanciki wyglądają ok, ale to jest okropne....

  OdpowiedzUsuń
 6. podziwiam ludzi, którzy nie wstydziliby się wyjść z czymś takim na zębie...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie, każda jest dla mnie ważna :)
Thank you for your opinions, each one is important for me