wtorek, 13 listopada 2012

Jewellery on tooth

Hmm, wspominałam już o biżuterii w oku, jako jednej z tych nietypowych. Dziś natomiast chciałam Wam przedstawić biżuterię nazębną. Przywędrowała nie skądinąd jak z Hollywood. Prezentowali się w niej Mick Hucknall, Christina Aguilera, Madonna czy Victoria Beckham. Nałożenie biżuterii na ząb jest bezbolesne i trwa ok. 15 min (dziwnie mi to przypomina o biżuterii na oczach). Jej zadaniem jest utrzymać się do momentu kolejnej wizyty u stomatologa. 
Umieszcza się ją na zębach podobnie jak stałe aparaty ortodontyczne, a kto je posiadał wie, że od przyklejenia zależy wiele. Poprawnie założona nie uszkadza więc powierzchni zęba, nie wadzi jej jedzenie czy szczotkowanie zębów, a po za tym stomatolog może ją dość łatwo usunąć. 
I jak zwykle w takich sytuacjach, szczególnie gdy coś już jest prezentowane przez gwizdy wysokiego kalibru, gama biżuterii jest dość spora jak na tego rodzaju biżuterię: 24-karatowe złote serduszka, kryształki, gwiazdki, delfinki, kryształy Swarovskiego, kamienie szlachetne itp., a więc przeróżne kształty i formy. 










ENG. Well, some time before I mentioned about jewellery on the eye. This time I want to introduce you a tooth jewellery. It came from Hollywood. Was presented by Mick Hucknall, Christina Aguilera, Madonna and Victoria Beckham. Its aplication is painless and takes about 15 minutes (strangely that reminds me about eye jewellery). Its job is to keep up until the next visit to the dentist.
The bonding procedure is similar to bonding an orthodontic bracket. If you had or have that kind of brackets you know that everything depends from orthodontic glue. Properly attach leaves the tooth intact. You can eat, drink and brush teeth how often you want. And after everything it allows for an easy removal.
As usual in such situations, especially when something is presented by high caliber celebrity, choice of tooth jewelery is quite big: 24-carat gold hearts, crystals, stars, dolphins, Swarovski crystals, precious stones, etc.. - lots of different paterns and types.


5 komentarzy:

  1. nie, nie . do nie dla mnie. To kicz :P

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedyś bardzo chcialam mieć kolczyk na górnym dziąśle, zdecydowanie taka biżuteria jest lepszą alternatywą ;d

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie, każda jest dla mnie ważna :)
Thank you for your opinions, each one is important for me