niedziela, 14 października 2012

Letters

A teraz coś nie co innego - litery. Ale czy zwykłe litery? ;) Wszystkie 26 liter alfabetu, zostały odrobinę zmienione, a właściwie nadano im nową funkcję - funkcję mebli. Szwajcarska firma Erich Keller AG użyła liter aby stworzyć nową formę mebli, które można dowolnie łączyć i przestawiać. Pierwsze litery pojawiły się w sprzedaży w 2003 r. i od razu zostały zauważone, a w 2004 r. zaczęły zdobywać pierwsze nagrody za design. No bo kto by nie chciał ułożyć z szafek swojego imienia czy motywującego go słowa. Ponadto jest to świetna propozycja dla firm, które mogą ułożyć z nich swoją nazwę, a jednocześnie nie stać bezproduktywnie. W końcu szafek nigdy za wiele :)
Szerokość szafek waha się od 37-154 cm. Wiadomo, jest to zróżnicowane ze względu na litery, przykładowa przepaść między I oraz W. Jedyne co może odstraszyć, a co z drugiej strony Nas przecież nie powinno zaskoczyć, to cena. Rozpoczyna się ona od ponad 600 euro za jedną literę (ups, przepraszam niższa cena jest możliwa, ale jedynie w przypadku kropki). I tak samo jak w przypadku szerokości, wraz z jej wzrostem i oczywiście wraz ze skomplikowaniem litery wzrasta też cena, a muszę przyznać, że rozpiętość jest naprawdę spora. 
Muszę przyznać, że nawet jedna tego typu litera w pokoju będzie czymś niezwykłym. I mnie się to bardzo podoba, a Wam?ENG.  Now something different - letters. Ordinary letters? ;) All 26 letters of the alphabet, were a little bit changed, someone gave them a new function and made furniture. Swiss company Erich Keller AG used the letters to create a new form of furniture, that can be combined and state in any way you want. First letters went on sale in 2003 and was immediately noticed, thanks to that in 2004 win awards for design. You know, who would not want to have cabinets set in his/her own name or in meaning word. Moreover, this is a great option for companies that can arrange their name, and use the space for documents. Cabinets can never have too many :)
Cabinet width ranges from 37-154 cm. It's spread because of the letters, sample different between I and W. The only thing that can deter, but on the other hand it shouldn't surprise us after all, is the price. It begins from more than 600 Euros for a single letter (oops, sorry, the lower price is possible, but only for a period). And just as in the case of the width, with its increase and of course with increase letters complexity, so does the price, and I must admit that the scope is really sizeable.
Even one such cabinet in the room would look great and be unusual. I like it. And what do you think about it?

Źródł informacji: http://www.set26.ch/


14 komentarzy:

 1. d domu bym chyba sobie takiej nie sprawiła, ale już do biura - czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. przygarnęłabym jedną literkę a może nawet dwie:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Thank you so much for your sweet comment!! Of course I follow you back!
  If you want we can follow also with bloglovin, google+, twitter and facebook?
  Come back soon to visit my blog, I'll be waiting for you!!
  WWW.ZAGUFASHION.COM
  ZAGU FACEBOOK PAGE
  bloglovin follower

  OdpowiedzUsuń
 4. czemu buty zawodza :>?
  o te szafki literkowe śmieszna sprawa :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaram się takimi meblami bardzo! fantastyczna forma i najlepsze - nie tylko wyglądają, ale i są użyteczne. coś pięknego! Będę o takich rozwiązaniach pamiętać, jak się wreszcie zabiorę za urządzanie mieszkania :)))
  Ściskam, Lona

  OdpowiedzUsuń
 6. jestem pod wrażeniem, Twój blog jest rewelacyjny! muszę tu zaglądać częściej :)
  mam nadzieję, że mój zainteresuje Cię również i dodasz go do obserwowanych ;) http://mademoiselle-brigitte.blogspot.com/
  buźka!

  OdpowiedzUsuń
 7. co za geniusz! ale bym chciała takie wielkie WOW albo OMG :D jejku bajeczne!!!!


  P.S. Jeśli masz ochotę zapraszam do mnie na konkurs z okazji roku bloga, do zgarnięcia 19 nagród, Beauty Blender, zestawy kosmetyków GOLDWELL do włosów i masa innych...

  OdpowiedzUsuń
 8. haha dobre ;)

  zaprsaszam do siebie,organizuje konkurs ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny bajer! :p
  Super to ktoś wymyślił..

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne, niezwykle oryginalne :) / http://murphose.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. ale super ^^
  zaobserwowalam i licze na to samoo

  sunsstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie, każda jest dla mnie ważna :)
Thank you for your opinions, each one is important for me