sobota, 25 sierpnia 2012

Jewelry for an eye

Z biżuterii znamy niemal wszystko. Spotkaliśmy się z najróżniejszymi materiałami, kształtami i noszeniami. Ale to jest czymś zupełnie nowym, przynajmniej dla mnie. Biżuteria na oczy. Biżuteria, której noszenie, no cóż, wiąże się z dość dużą ingerencją w nasz organizm, a przynajmniej ta przedstawiana w tym poście. Okazało się, że biżuteria na oko nie występuje w jednym egzemplarzu i formie, dlatego też poświęcę im 2 oddzielne posty. Ten jest bardziej kontrowersyjny, drugi skupiać się będzie raczej na soczewkach.

Jewel eye, bo tak ona się nazywa, to ozdoba wszczepiana w gałkę oczną. Forma implantu wykonanego z platyny. Występuje w różnych kształtach (najpopularniejszy to oczywiście serce), kolorach i rozmiarach (ok. 3,5 mm). Założenie go wiąże się ze skomplikowanym zabiegiem, podobnież krótkim (ok. 15 min.), wykonywanym w holenderskim instytucie Netherlands Institute for Innovative Ocular Surgery. Jego dyrektor skomentował, iż wg niego jest to nieco subtelniejsza forma percingu "To zabawna i bardzo osobista rzecz". Pozwolę sobie przemilczeć. Dodam jedynie dalszą część komentarza "Do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych skutków ubocznych, ani żadnych komplikacji. Miejmy nadzieję, iż nie wystąpią one w przyszłości."  Kwota: $600-$1,200. 
 
Dodam jedynie, że informacja jest dość leciwa jak widać na zdjęciu powyżej pochodzącym z 2004 r. Od czasu do czasu jednak wciąż można się spotkać z informacjami na ten temat. Choć raczej nie jest to zbyt popularne biorąc pod uwagę ilość tych informacji. Choć zainteresowani oczywiście są.

_________

ENG. We know jewelry for a long time, ba we know in how many different ways it can be wear. But this, at least for me, is something really new. Jewelry for an eye. 

Jewel eye, because this is the right name, is connecting with the surgical technique which involves placing a tiny jewel underneath a transparent layer of the eye. It can have lots of different shapes (the most popular is heart), colours and sizes (about 3.5 mm). The whole operation takes about 15 minutes and is made at the Netherlands Institute for Innovative Ocular Surgery. 
“For me, this is a bit more subtle than body piercing. It’s a fun thing and very personal” said director of Netherlands Institute. I won't comment it. I will just add his another statement “So far not seen any side effects or complications. Nor hope to have them in the future.” Price: $600-$1,200.

I need to add that these surgeries started in year 2004, so it isn't such fresh news. From that time sometimes we can find some informations about that kind of jewelry, mostly in the net. That's why I am not so sure about it popularity. Although I'm sure that interested exist.

In the next post I will continue this topic, because it turn out there is some of different form of that kind of jewelry, but this time I will show you some contact lenses.

18 komentarzy:

 1. nic mnie już nie zaskoczy:) jak dla mnie to głupie jest:) chciałoby się powiedzieć, żeby sobie w du... taki kolczyk zrobili ale przecież tam się robi już od dawien dawna;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda to jak dla mnie strasznie. Nie zrobiła bym takiego czegoś, ale to moje zdanie. Jak się to komuś podoba niech robi.

  OdpowiedzUsuń
 3. o jeeej, straszne! dziwię się, że są osoby, które to kręci

  OdpowiedzUsuń
 4. o matko! nigdy bym sobie czegoś takiego nie wczepiła...:P

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie podobają mi się takie rzeczy :) W ogóle może jestem dziwna, ale nigdy niczego takiego do oka bym sobie nie włożyla, nawet jesli miałabym wadę wzroku to zamiast soczewek wybrałabym okulary :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla nie to jest straszne :(

  Pozdrawiam gorąco ! :*


  www.ewulette.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. nigdy bym czegos takiego sobie nie zrobiła ;O

  OdpowiedzUsuń
 8. obrzydza mnie to jakoś.. co do gór to czytałam na kilku blogach, że ktoś nie było nigdy ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. bleeeeeeee:(((( ale obrzydliwe. już sami nie wiedzą co wymyśleć

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem wygląda to strasznie :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Że co proszę ?? o_O O mamo, w jakim ja świcie żyję. Ktoś się musiał nudzić, że to wymyślił :D

  OdpowiedzUsuń
 12. OMG! I neve saw these stufs. :)

  xx

  Nicoleta

  www.nicoleta.me

  OdpowiedzUsuń
 13. taaak widzę, że wszyscy się zgadzamy. Ozdoba ozdobą, ale trzeba mieć jakiś umiar i zdrowy rozsądek

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie, każda jest dla mnie ważna :)
Thank you for your opinions, each one is important for me