środa, 19 września 2012

How to don't lose your earrings

Czy Wy też notorycznie gubicie kolczyki? Ja właściwie nie miałam tego problemu (no może parę razy mi się zdarzyło) ale mam koleżankę, która jest w tym mistrzynią. A gdyby nawet nie zajmowała w tej "dyscyplinie" pierwszego miejsca to na pewno byłaby w ścisłej czołówce. Podejrzewam, że większość z Was wie jak zabezpieczyć kolczyk, ale na wszelki wypadek podam parę rad, które zostały sprawdzone i działają.


Najczęściej gubią się kolczyki na bigle, z reguły nie mają one żadnego zabezpieczenia. Aby zapobiec ich utracie proponuje zakładać na nie silikonowe zatyczki. Po założeniu są one praktycznie niewidoczne, a my mamy czujemy się bezpieczniejsi, że kolczyk pozostanie na swoim miejscu. Z czasem mogą one ulec wyrobieniu się, dlatego od czasu do czasu należy je sprawdzić i wymienić.

Do kolczyków w formie sztyftów z reguły dołączane są tzw. baraki, potrzebują one jednak niewielkiego zagłębienia na którym owe zatyczki mogłyby się zatrzymać. Jeżeli kolczyki nie posiadają takiego niewielkiego rowka ok. 2 mm przed zakończeniem sztyftu (co jest dość rzadkim przypadkiem) musimy sami o niego zadbać.
Prócz gubienia kolczyków podczas noszenia, często też gubimy je po prostu w domu. Będąc zmęczonym przypominamy sobie o nich dopiero gdy kładziemy głowę na poduszkę, po czym po omacku lokujemy je gdzieś na nocnym stoliku. Ja przynajmniej tak właśnie mam, a rano rozpoczynam akcję poszukiwawczą wokół łóżka. Dlatego dobrze jest mieć przygotowane małe pudełeczko, szklankę, jakiekolwiek naczynie na szafce nocnej, w którym nasze drobiazgi mogłyby być nieco bezpieczniejsze.ENG. Do you extremely often lost your earings? Actually I haven't got that problem (ok, I lost earings couple of times), but I have a friend, who is a master of it. Even if she wasn't the best in losing earrings she was one of the best. I suppose that most of you know how to protect yourself from that, but to be sure, I will give you couple of advices. 

The most often we lose earrings with French hooks, they haven't got any kind of protection. To prevent from it I advise to use silicone plugs (on the first photo). During wearing they are practically unseen and we are calm that we won't lose our earrings. With time holes in plugs can be bigger, then we need to change them for new one. So, remember to check them once for a while.

Earrings in shape studs, in most cases have friction back or clutch (on the second photo), which should hold the earring in place. They are holding better when on the end of post (about 2 mm before ending) there is a small depression. Thanks to that the clutch have a place to stop when it will be in move, and we won't lose our earring.

But sometimes we lose our earrings in home, putting it somewhere before the sleep. In most cases I remember about them when I put my head on the pillow, then I am taking it down and put somewhere on the night table. In the morning I need to search whole area around the bed and night table. That's why we should have a little box, glass or any kind of vessel on the night table to which we could put our little jewellery. Then it will be at least little safer. 


foto: http://www.e-mieszkanie.pl/a/8342,oryginalne-miejsce-na-bizuterie/0/1,miseczki-na-bizuterie, grafika google


PS. Bladego pojęcia nie wiem czemu, ale ten post pisałam chyba 3 razy, wstawiałam wszystko chyba z 10 i sama już nie wiem jak to się będzie wyświetlać, pomimo notorycznych podglądów. Także, mam nadzieje, że wszystko będzie poprawnie i że ja przy następnym poście nie dostanę palpitacji serca z powodu problemów technicznych. Do zobaczenia

23 komentarze:

 1. ja na szczęście nie mam problemu z gubieniem kolczyków;)

  OdpowiedzUsuń
 2. też tak mam - z tym zdejmowaniem w łóżku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. interesujący post, mogą mi się przydać te wskazówki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli chodzi o mnie to nie mam problemu z kolczykami ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. no wiesz próbuje robić różne zdjęcia , niektóre są lepsze niektóre gorsze tak to już jest:P

  OdpowiedzUsuń
 6. Woww...great tips! Thanks for sharing! Thank you so much for stopping by, would you like to follow each other? I promise I’ll follow you back!

  x♥x♥

  "Saúde & Beleza - Health & Beauty"
  OdpowiedzUsuń
 7. na szczęście ja bardzo rzadko gubię ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja gubię ciągle wkrętki i mi ich szkoda.. Zazwyczaj po prostu wysunie sie z tego rowka ta nakretka i po kolczyku :( Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Na gubieniu kolczyków znam się, niestety, bardzo dobrze. :/ I nie pomagają zatyczki, bezpieczne miejsca itp. - jeśli danemu kolczykowi jest pisana zguba, to prędzej czy później tak się dzieje. :/

  OdpowiedzUsuń
 10. o! nie lubie nosic kolczykow bo zawsze je gubie! a potem mam nie do pary :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Też często mi się to zdarza :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Haha, pomysł z paterą albo formą do babeczek jako schowek na kolczyki <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne pomysły na przechowywanie biżuterii:)

  OdpowiedzUsuń
 14. kolczyki bardzo czesto się gubią :<

  OdpowiedzUsuń
 15. ja nie zgubiłam nigdy kolczyków :D

  OdpowiedzUsuń
 16. dawno nie zgubiłam kolczyków... ale zdarzyło mi się na rockowym koncercie zgubić baranek wykonany z białego złota... strasznie mi było go żal...

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny post, bardzo przydatny. Nie gubię często kolczyków, ale czasami mi się zdarza . ;)


  dominicasinspirations.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Such a lovely post, honey!


  Nicole

  www.nicoleta.me

  GIVEAWAY on my blog!

  OdpowiedzUsuń
 19. Mnie na szczęście gubienie kolczyków się nie zdarza :)

  OdpowiedzUsuń
 20. i do the same :)
  http://she-is-the-1.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 21. genialny post. ja stale gubie kolczyki. Dramat
  ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  pozdrawiam:*:*
  ola

  OdpowiedzUsuń
 22. niestety mi się często zdarza zgubić:(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie, każda jest dla mnie ważna :)
Thank you for your opinions, each one is important for me